Glivice na stopalih in alternativni načini, kako se jih znebiti

Čas za čitanje: 5 min

Glivice na stopalih in alternativni načini, kako se jih znebiti!

Z nastopom vročine in poletja obstaja nevarnost novih kozmetičnih težav. Ena izmed njih so glivične okužbe stopal. Bralci se verjetno zavedajo, da se onihomikoza najpogosteje pojavi ob rednem nošenju zaprtih in neprezračenih čevljev poleti. Ampak to ni edini razlog. Obiski plaž in bazenov, kjer higiena ni vedno v celoti nadzorovana, so še en pogost vzrok za nastanek gliv. Tudi praksa nošenja tujih copat ali copat, ko smo prijatelji, ustvarja predpogoje za razvoj kvasovk in glivičnih bakterij. Veliko je razprav o tem, ali so mikoze resen zdravstveni problem.

V zgodnji fazi jih je težko prepoznati. Poleg tega nimajo izjemno negativnega vpliva na človeško telo. Če pa jim dovolimo, da dosežejo eno svojih bolj ekstremnih faz, lahko dobesedno uničijo našo imuniteto. Tako postanemo dovzetni za veliko število bolezni. In postopoma slabšajo naše zdravje. Obstaja tudi realna nevarnost, da izgubimo nohtno ploščo. In koža okoli njega, da se odebeli, kot da smo se vse življenje trudili na polju. Razstrupljanje telesa in kože ter postopki za popolno čiščenje telesa in jeter toksinov so več kot pomembni. Narediti moramo vse, da se osredotočimo na živila, ki ustavijo razvoj glivičnih okužb. Obstajajo tudi naravni pripravki, ki jih lahko uporabimo v ta namen. Mikoherb kremo je enostavno nanesti za čiščenje dermisa stopal. Krema zahvaljujoč svoji naravni formuli ponuja hitro in učinkovito zdravljenje gliv in neprijetnega vonja.

Kaj so glivice na stopalih?

Kaj so glivice na stopalih?

Glivice na stopalih (po medicinskem izrazu – onihomikoza) povzročajo mikroorganizmi, ki prizadenejo zgornjo plast kože. Rastejo na vlažnih, toplih in neprezračenih mestih. Najpogosteje prizadene prste na nogah in prostor, ki ga zaseda epidermalno tkivo med njimi. Glivice lahko povzročijo luščenje kože, srbenje, razpoke, ki jih spremljata bolečina in vonj.

Kdaj in zakaj se pojavijo glive in onihomikoza?

Glivice na stopalih so lahko pereč problem za ljudi vseh starosti. Njihov videz je mogoče povezati z več ključnimi razlogi. Najbolj priljubljeni med njimi so:

  • Nošenje zračnih in parnih čevljev – Ustvarijo popolnoma ugodno okolje za pojav glivic, predvsem med prsti. Mikotični mikroorganizmi so tam v svojem popolnem okolju za razvoj – vlažnem in toplem prostoru. Vročina in pretirano znojenje v poletnih mesecih še bolj spodbujata njihov razvoj. Pomanjkanje higiene, vsakodnevno nošenje istih nogavic in čevljev bi povzročilo tudi glivice na stopalih.
  • Uporaba nehigienskih in slabo očiščenih prostorov – To velja za javna mesta, kot so bazeni, plaže ali kopalnice v telovadnici. Z nastopom poletnih mesecev so naši obiski tovrstnih krajev vse pogostejši. In z njimi se poveča možnost okužbe z glivičnimi bakterijami. Lahko se širijo od osebe do osebe. Pomembno je, da se na takih mestih izogibate hoji bosi, saj to poveča tveganje.
  • Jemanje antibiotikov – njihovo jemanje oslabi imunski sistem, zaradi česar smo zelo dovzetni za glivične okužbe. Zato je ključnega pomena, da telo nahranimo s probiotiki takoj po koncu zdravljenja z antibiotiki. Tako bo telo med zdravljenjem lahko pridobilo potrebne snovi.
  • Nošenje čevljev nekoga drugega – če nosite čevlje nekoga drugega, se lahko glivica prenaša z osebe na osebo. Zato se je za preventivo priporočljivo izogibati »izmenjavanju« čevljev s prijatelji ali sorodniki. Enako velja za brisače, brisače ali nogavice, ki jih uporabljajo drugi ljudje. Detergenti niso vedno dovolj močni, da bi jih odstranili.

Kako lahko preprečimo glivične in mikotične mikroorganizme?

Kako lahko preprečimo glivične in mikotične mikroorganizme?

Dandanes obstaja veliko načinov, kako se izogniti pojavu glivic na koži stopal in rok. Prvi je, da nosijo primerno prezračevano obutev in zgradijo higienske navade, ki odpravljajo pogoje za razvoj njihove kvasovke. Vendar pa nič ne more zagotoviti, da se ne bodo pojavili. V takih primerih lahko uporabimo biokozmetične izdelke z naravno sestavo in lastnostmi. Njihov glavni namen je negativno vplivati ​​na spore onihomikoze.

Poleg zgornjih praks obstaja več alternativnih metod. Vsak od njih lahko prispeva k čiščenju in sušenju dermisa, ki je utrpel glivično okužbo. Z njimi vplivate na pH ravni povrhnjice in odpravite pogoje za nastanek glivičnih kolonij na stopalih:

1. Raztopina eteričnega olja čajevca – nežno čiščenje pred glivicami

Raztopina eteričnega olja čajevca – nežno čiščenje pred glivicami!

Čajevec je znan po svojih protiglivičnih in antibakterijskih lastnostih. To metodo lahko uporabite tako, da v posodo (skledo ali skodelico) dodate nekaj kapljic njegovega eteričnega olja. Z lahkoto lahko dodate kokosovo ali olivno olje. Nato vzemite iz mešanice in s počasnimi krožnimi gibi vmasirajte problematična področja stopala.

2. Jabolčni kis – vsakodnevno čiščenje odžene glive stran od mene

Jabolčni kis – vsakodnevno čiščenje odžene glive stran od mene!

Visoka kislost jabolčnega kisa pomaga odstraniti glivice, njihove spore in sorodne bakterije. Priporočljivo je mešati 125 ml. jabolčnega kisa, 1,5 litra tople vode in 7) (75 g) sode bikarbone v posodi. Nato se lahko namakate in držite noge v njej približno 30 minut. Izperite noge in jih posušite z mehko brisačo. Postopek ponovite 2 krat na dan – zjutraj in zvečer. Na začetku lahko tudi noge za 15 minut namakate samo v jabolčnem kisu. To jih bo očistilo in osvežilo. In šele nato dodajte sodo bikarbono in toplo vodo ter sedite še 20 minut.

3. Česen – več kot uporaben in izven kuhinje

Česen – več kot uporaben in izven kuhinje!

Česen se že dolgo uporablja kot metoda ljudske medicine za lajšanje različnih težav. Verjame se, da je izjemno koristen v boju proti škodljivim bakterijam, mikroorganizmom in glivicam. Je del tako imenovane trojke “super zdravil”. Vsebuje sestavino ajoen, ki naj bi pomagala v boju proti glivičnim škodljivcem in jih odpraviti.

To lahko poskusite doma, tako da zdrobite 3-4 stroke česna in jih dodate v posodo s toplo vodo. Stopite noge 30 minut 2-krat na dan. Pomembno je, da ne pozabite na vonj po česnu. Po postopku uporabite losjon ali drugo metodo, da pogasite močno in začinjeno aromo.

4. Jod – majhna količina za blažje primere glivic na nogah

Zdravljenje z jodom je priporočljivo le, ko je gliva v povojih. Nanašamo ga izredno enostavno – le 2 krat na dan na prizadeta mesta nanesemo jodovo tinkturo. Če ne uspe očistiti kvasovk in spor glivičnih organizmov s kože glive, si oglejte nekatere druge predloge. Ker je onihomikoza zelo nalezljiva, se obvezno posvetujte z dermatologom.

5. Oljčni in limonin sok – odličen solatni preliv in sredstvo proti glivicam

Oljčni in limonin sok – odličen solatni preliv in sredstvo proti glivicam!

V skledi zmešajte enake količine olivnega olja in sveže stisnjenega limoninega soka. Zmešajte jih in nato s tekočino namažite problematična področja kože. Po želji lahko dodate malo timijana. Menijo, da pomaga proti draženju kože in okužbam.

6. Soda bikarbona (natrijev bikarbonat) – odlično čistilno sredstvo za glivice

Soda bikarbona (natrijev bikarbonat) – odlično čistilno sredstvo za glivice!

Navadna soda bikarbona je izdelek, ki ga ima vsako gospodinjstvo v izobilju. Verjame se, da ima natrijev bikarbonat lastnosti, da odstrani glivice s kože rok in nog. Če želite preizkusiti to metodo, raztopite približno pol skodelice sode v posodi s toplo vodo. Namakajte noge 15-20 minut. Ko ste pripravljeni, lahko noge posušite, vendar jih nikoli ne sperite. Pustite, da se čistilno sredstvo popolnoma vpije in očisti dermis.

7. Eterično olje sivke – dišeča metoda za razstrupljanje

Eterično olje sivke – dišeča metoda za razstrupljanje!

Sivka je lahko koristna tudi proti glivicam – menijo, da ima pomirjujoče lastnosti za usnjico. Olje pomaga odpraviti neprijetno srbenje ter koži povrne normalno teksturo in vlažnost. Eterično olje nanesite 2 krat na dan na problematična področja kože.

Brez gliv – poskrbimo naravno za svojo higieno in lepoto

Brez gliv - poskrbimo naravno za svojo higieno in lepoto!

Naravna, a vsakodnevna nega zase nam lahko pomaga preprečiti številne neželene težave s kožo. Pomaga tudi vsakodnevna osebna higiena s pravimi biokozmetičnimi izdelki z naravnimi izvlečki. Zdrava in uravnotežena prehrana, ustrezen razstrupljanje in redna vadba bi še bolj prispevali k dobremu počutju v našem telesu.

In če se zgodi, da nam na usnjico stopal pridejo neprijetne glivice in paraziti, moramo vedeti eno stvar. Vedno se lahko obrnemo na organsko čistilo za povrhnjico. Primer tega je krema za dezinfekcijo in vlaženje mikotične kože Keramin in Promicil.

Helena Pečnik